EKO APŽELDINIMAS JAU LIETUVOJE

Jeigu Jūs skaitote šį puslapį, greičiausiai Jūs palaikote Žaliąją idėją gyventi ekologiškai ekologiškoje aplinkoje.

Augant visam pramonės ir gamybos verslui, taip pat auga ir gamtos tarša, kurioje ne visi nori gyventi ir poilsiauti, leisti laisvalaikį. Siekiant sumažinti gamtos taršą ir išsaugoti gražią ir natūralią, nekenksmingą aplinką sau ir visiems, pirmiausia reiktų pradėti nuo savęs.

Vis daugiau ir daugiau žmonių susirūpina tuo, kokius produktus valgo, kokias švaros ir kosmetikos priemones naudoja, ar tai nekenkia žmogui, vaikams, aplinkai.. Vis labiau populiarėja ekologija. Tik dar nedaugelis susimąsto, kad ekologiška kiemo ar sodo aplinka – taip pat labai didelis priedas prie natūralaus gyvenimo būdo.  Kas tai – paskutinis mados klyksmas, ar, kiti pagalvotų,  rūpestingų tėvų, natūraliai auginančių savo kūdikius ir vaikus ekologiškumo bumas?. Ne. 

Kiekvienas mūsų turėtume gyventi natūralioj aplinkoj, savo kiemo augmenijai nenaudojant sintetinių ar cheminių priemonių. Ekologinis apželdinimas – tai vienas sprendimo būdų. Ir tai, visų pirma - sveikata mums. Čia nenaudojama jokių sintetinių ir cheminių trąšų, herbicidų, insekticidų ir kitų nenatūralių priemonių prižiūrint kiemo augmeniją. Ekologiniui apželdinimui ir priežiūrai yra būdinga naudoti tik gyvulinės ar augalinės kilmės trąšas, nenaudoti benzininės technikos. Ekologinės priemonės kuriant ar prižiūrint naturalų kiemą nesukelia pavojaus naudingiems vabzdžiams ir kitai mažajai gyvūnijai, tokiu būdu yra paliekama vietos natūraliai gamtai apsaugoti augalus nuo kenkėjų ar ligų. Mes nenaudojame benzininės technikos apdirbti reikiamus plotus, bet renkamės elektrinius, akumuliatorinius, baterijomis įkraunamus prietaisus - taip mes atliekame tą patį darbą su dviguba nauda – atliktas darbas + neteršiamas oras išmetamomis dujomis.

Dabar nereikia pirkti cheminių trąšų tam, kad išnaikintumėte sąmanas savo gražioje vejoje. Jeigu palaikote Žaliąją idėją, tikriausiai Jūs apsidžiaugsite sužinoję, kad yra būdas kaip ekologiškai ir ilgam  veją išvaduot nuo sąmanų. Tai mes atliekame natūralaus dolomito akmens miltų pagalba.

Mes visi žinome, kad ekologinė sodininkystė - tai yra mokslas apie vaisių ir daržovių auginimą naudojant skaidančias medžiagas, gautas iš gyvosios esybės bei nenaudojant sintetinių trąšų ir pesticidų. Nei vienas mūsų tikriausiai nenorėtų valgyti vaisių ar daržovių, augintų prižiūrint cheminėmis  ir sintetinėmis medžiagomis. Turėdami laisvą žemės lopinėlį savo kieme ar sode  galite užsiauginti  vaisių ar daržovių, kurios bus 100% ekologiškos. Mes patarsime Jums kokias ekologiškas sėklas sėti, kiek ir kokias  natūralias trąšas naudoti , kaip apsaugoti ar gelbėti augalus nuo vieno ar kito kenkėjo ar ligos, nekenkiant visai eko sistemai ir žinoma, Jūsų sveikatai.

Iš gamtos – gamtai. Toks yra mūsų, žaliaveja.lt komandos šūkis. Tai, ką mes gauname iš gamtos – trąšas, kompostą, sėklas, gerųjų vabzdžių darbininkų darbą -  atiduodame vėlgi gamtai – vejai,gėlėms, medžiams ir krūmams ir visai kitai augmenijai, kuriai labai to reikia - tam, kad viskas gamtoje būtų darnu.