Ekologiškas vejos pjovimas

Ekologiškam vejos pjovimui naudojame tik elektrines Bosch firmos žoliapjoves, kurios neteršia gamtos. Nupjautą veją surenkame ir išvežame iš kliento teritorijos, vėliau nupjauta žolė panaudojama kompostavimui. Taip pat galime pasiūlyti žolės mulčiavimo paslaugą be surinkimo, tokiu atveju veja neturi būti labai aukšta. Mulčiavimas - tai naturalus vejos tręšimo būdas.

Ekologiškas vejos aeravimas, skarafikavimas

Jūsų veja yra gyvas organizmas, kuriam reikia oro, vandens, maistingųjų medžiagų. Vaikščiodami ant vejos kojomis spaudžiate dirvožemį, tuomet į dirvą sunkiau prasiskverbia deguonis, reikalingas vystytis vejos šaknims. Be deguonies Jūsų veja badauja. Be to, senos žolės šaknys, samanos trukdo augalams gauti optimalų kiekį jai reikalingų medžiagų.

Ši problema išsprendžiama – vejos aeravimu arba skarafikavimu. Aeruojant pašalinamos sąmanos, senos šaknys, kitos organines šiukšlės. Skarafikuojant supjaustomi kupstai, dirvožemyje padaromos skylutės – visa tai tam, kad veja gautų daugiau oro. Pakanka du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) išaeruot veją ir bus pasiektas rezultatas: sutvirtės vejos šaknų sistema, pagerės augimas, vešėjimas, trašų įsisavinimas.

Jei Jūsų veja auga dirvožemyje, kuris yra molingas ar smėlingas, tuomet vejos aeravimas tiesiog būtinas. Tokios sudėties dirvožemyje susikaupia mažiau deguonies nei derlingame. Veją privaloma aeruojuoti bent kartą į metus. Aeravimo dažnumas priklauso nuo vejos naudojimo intensyvumo. Jei Jūsų veja nėra vien dekoracija ir po ją dažnai vaikščiojama, bėgiojama, žaidžiama, reiktų ją aeruoti bent du kartus per metus ar dar dažniau.

Prieš aeruodami veją tinkamai ją paruoškite. Nupjaukite žolę apie 50% trumpiau nei įprastai ir bent porą dienų gausiau ją laistykite. Dažnesnis laistymas suminkštins žemės paviršių ir paskatins žolės augimą. Po aeravimo laistykite veją gausiau - du kartus per savaitę.

Aeravimas, nors turi daugybę pliusų, yra keliantis stresą vejai, ypač jei aeruojama pirmą kartą, todėl rekomenduojame po aeravimo iš karto patręšti veją. Aeratoriaus virbai dirgina žolės šaknis ir laikinai gali sutrikdyti vandens pasisavinimą. Geriausias laikas aeravimui – pavasaris, kai augalai intensyviai auga ir oro temperatura nėra tokia aukšta. Aeravimo laikas taip pat priklauso ir nuo žolės tipo.

Vejos aeravimas reikiamu metu ir kokybiška technika užtikrins, kad beveik visus metus galėsite džiaugtis gražia, žalia pievele. Po aeravimo atsigavusi veja bus sveikesnė dėl padidėjusio oro kiekio, patenkančio į šaknis, pagerėjusios dirvožemio sudėties ir sutvirtėjusios šaknų struktūros.

Vejos aeravimui naudojame tik elektrinius vejos aeratorius ir skarafikatorius.